Пошук

Оголошені переможці національної премії «Високі стандарти журналістики-2020»

У суботу, 12 грудня, оголосили лауреатів національної премії «Високі стандарти журналістики-2020». Професійну відзнаку для журналістів вручали учетверте.


У категорії «За якісний регіональний/нішевий медійний проект» перемогло видання «Крим.Реалії» . У категорії «За швидкий і якісний розвиток у професії» кращою визнали редакторку Liga.Life Ірину Андрейців. Переможницею у категорії «За сталий, якісний медійний проект/продукт» стала журналістка, телеведуча Мирослава Барчук.«Я це розцінюю не як особисту, а як нагороду команди, адже часто тіньова робота визначає якість нашого продукту. Про цю команду я хочу сказати кілька слів. Ми намагаємося осмислювати класичні стандарти. Намагаємося не балансувати між правдою і брехнею. намагаємося не вдавати, що брехня є альтернативою точкою зору. Не надаємо майданчики тим, хто працює над деконструкцією країни. Чітко розрізняємо неупередженість і моральний нейтралітет, перше є добрим, а друге ― ні. Для мене важливо, що в нашому цеху помічають такі речі», - зазначила на церемонії нагородження Мирослава Барчук.


Традиційно на заході відбувся виступ лектора. Цього року офіційний захід відкривав журналіст, історик, експерт премії Вахтанг Кіпіані з лекцією «Україна-2020: уроки Василя Стуса».Переможці отримали грошові сертифікати на суму 50 тисяч гривень та іменні статуетки за ексклюзивним дизайном українського скульптора Олега Давиденка.


Нагадаємо, у листопаді експерти оголосили короткий список претендентів на перемогу.


До експертної групи премії у 2020 році увійшли: засновник Школи журналістики УКУ Ігор Балинський, медіаекспертка, викладачка Могилянської школи журналістики (НаУКМА) Діана Дуцик, журналіст та ведучий Павло Казарін, ведучий Телеканалу «Прямий» Валерій Калниш, шеф-редакторка інтернет-видання LB.ua Соня Кошкіна, журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані, авторку моніторингів «Детектор Медіа», експертка Львівського медіафорум Зоя Красовська, шеф-редакторка видання «Детектор Медіа» Наталія Лігачова, публіцист, викладач Школи журналістики УКУ, виконавчий директор Львівського медіафоруму Юрій Опока.


Довідка. Премія «Високі стандарти журналістики» — відзнака, створена 2016 року засновником GROWFORD Institute Віталієм Ломаковичем. На думку засновника, ця премія має стати додатковим стимулом для українських ЗМІ бути чесними, об'єктивними і принциповими. До участі допускаються журналісти, які є громадянами України або працюють тут на постійній основі, мають чітку громадянську позицію. Організатори відзначають журналістів премією щороку.