Пошук

У Києві нагородили переможців Національної журналістської премії

Учора, 18 грудня, у Києві оголосили переможців Національної премії «Високі стандарти журналістики-2021». Професійну відзнаку отримали: Сергій Сидоренко («Європейська правда») у категорії «За сталий, якісний медійний проєкт/продукт», Дарія Гірна (Суспільне Новини) у категорії «За швидкий та якісний розвиток у професії», видання Ukraїner у категорії «За якісний регіональний/нішевий медійний проєкт». У спецпроекті «За найкраще журналістське розслідування зловживань та корупції на ринку електричної енергії» переможцем став Сергій Головньов, Telegram-канал «Монополіст».На урочистій церемонії засновник Премії Віталій Ломакович зазначив, що термін «журналістика» став дещо розмитим. «З ростом популярності блогерів у соцмережах (які висловлюються на різні теми), аудиторія їх часто плутає з журналістами. Справжніх журналістів у наш час вирізняють стандарти: професійні (відповідна освіта, підготовка, знання) дотримання етичних і моральних норм. Саме таких журналістів наші експерти обирають з року в рік».
Почесним спікером заходу став письменник Сергій Жадан, який розкривав тему «30 років незалежності: випробування свободою».


«Старі канали передавання інформації втратили свою ексклюзивність. Ми бачимо як змінюється комунікування новин. Інформація змінила свої звички та канали. Старші люди не встигають заскочити в «останній вагон» змін. Ми жили в одному столітті, одному світі, а зараз живемо в іншому. Тому потрібно до нього адаптуватися і використовувати зміни на свою користь, - наголосив Сергій Жадан. - Інтернет нам дає неабияку свободу: свободу спілкування, свободу самовираження, свободу отримання інформації. Інше питання – наскільки ми готові нею скористатися, використовувати потенціал від отриманої свободи».
Представники видання Ukraїner – головний режисер Микола Носок та головна продюсерка Каріна Пілюгіна – у промові розповіли, що їхній проект творять шість сотень волонтерів. «Ми творимо Ukraїner, щоб руйнувати кордони, які є між нами, руйнувати стереотипи і об’єднувати людей», - зазначили вони.Дарія Гірна присвятила свою перемогу дисидентам: «Цю нагороду я хочу присвятити усім українським дисидентам, творцям і поширювачам самвидаву в 1960-80-х роках. Бо для мене відлік незалежної української журналістики стартує не з 1991-го, а на десятки років раніше».

Сергій Сидоренко подякував за відзнаку і наголосив: «Кажуть, що для журналіста важливо, щоб його оцінював читач. Але не менш важливо, аби його оцінювали у професійних відзнаках. Тоді ти розумієш, що працюєш недарма. Радий, що наша робота у «Європейській правді» знаходить позитивну оцінку колег».


Переможців нагородили грошовими сертифікатами та статуетками. Усі представники короткого списку отримали подарунки – книги переможців Премії минулих років Остапа Яриша та Павла Казаріна.


Довідка.

До експертної групи премії «Високі стандарти журналістики – 2021» увійшли: журналістка, телеведуча «Суспільного» Мирослава Барчук; головний редактор ділового новинного порталу Liga.net Борис Давиденко; шеф-редакторка інтернет-видання «Детектор медіа» Наталія Лігачова; журналіст, колумніст, телеведучий Павло Казарін; медіаексперт, медіадослідник «Львівського медіафоруму» Ігор Балинський; головний редактор та співзасновник інтернет-видання TEXTY.org.ua Роман Кульчинський; авторка медіамоніторингів інтернет-видання «Детектор медіа», медіаекспертка «Львівського медіафоруму» Зоя Красовська; головний редактор журналу «Локальна історія» Віталій Ляска; медіаексперт, виконавчий директор «Львівського медіафоруму» Юрій Опока.


Фіналістів Спецпроекту обирає експертна група, до якої входять: радник юридичної компанії LCF, керівник практики енергетики, Energy Law LL.M Іван Бондарчук, ексміністр енергетики та захисту довкілля України, член наглядової ради Офіс Ефективного Регулювання (BRDO) Олексій Оржель, член правління громадської організації «Національна асоціація антикорупційного комплаєнсу» Олег Поліщук, директор Незалежного неурядового інституту Growford Institute, консультант з GR та PR, політолог, експерт з питань законотворчої роботи та економічних питань Віктор Прошкін.


Премія «Високі стандарти журналістики» — відзнака, створена 2016 року засновником GROWFORD Institute Віталієм Ломаковичем.