Пошук

У Києві оголосили переможців премії «Високі стандарти журналістики»

14 грудня в Особняку Полякова у Києві нагородили лауреатів премії «Високі стандарти журналістики-2019». Переможцями стали керівники інтернет-видання «Тексти» Роман Кульчинський, Анатолій Бондаренко, молодий журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш та команда нішевого видання про науку «Куншт». Переможці отримали іменні статуетки та грошові сертифікати. А представники короткого списку цінні призи.У категорії «За сталий, якісний медійний проект/продукт» перемогли Роман Кульчинський, Анатолій Бондаренко інтернет-видання Тексти.

«Проект Кульчинського та Бондаренка має важливу перевагу: вони не мейнстрімові. «Тексти» творять ту повільну журналістику, якої зараз так не вистачає. Їхня перевага – ґрунтовність, пояснювальність, глибока розробка тем, і, що дуже важливо, вміння тримати власну позицію. Сталість проекту говорить про його якість та затребуваність», - пояснили свій вибір експерти премії.

У категорії «За швидкий та якісний розвиток у професії» перемогу отримав Остап Яриш, журналіст Голосу Америки.«За 2 роки в професії Остап не тільки голосно заявив себе як політичний журналіст, журналіст-міжнародник, репортер, телевізійний ведучий спочатку "Громадського", яке відкрило йому дорогу до "Голосу Америки" у Вашингтоні, а й як аналітик та експерт у тих темах, в яких він спеціалізується.

За декілька місяців роботи у Вашингтоні Остап став одним з ключових медійників, які фахово розповідають про американську політику, він набув експертності у дуже юному професійному віці, що вирізняє його посеред інших номінантів», - вважають експерти премії.

У категорії «За якісний регіональний/нішевий медійний проект» переможцями став науково-популярний журнал Куншт. Отримував нагороду співзасновник видання Кирило Бескоровайний.«Найяскравіші популяризатори науки, які намагаються говорити просто про складні речі. Ще одна перевага: вони занурюють українську аудиторію в глобальний контекст. Також працюють над спільнотністю своєї аудиторії та не бояться виходити в офлайн: проводити дискусії, екскурсії-знайомства з читачами», - обґрунтували свій вибір експерти премії.
З лекціями на тему «Виклики для українських медій в сучасних політичних умовах» виступили колумніст та відомий журналіст Павло Казарін та шеф-редакторка інтернет-видання «Лівий берег» Соня Кошкіна. Співала для гостей Марія Бурмака.Інформаційну підтримку заходу забезпечували: «Детектор Медіа», інтернет-видання про українську медіасферу «Телекритика», UA: Українське радіо.

Грошовий фонд цьогорічної премії складає 200 тисяч гривень.